Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cmentarni wandale zatrzymani

Data publikacji 22.10.2013

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o chuligańską dewastację około 100 nagrobków na łódzkim cmentarzu "Na Mani". Podczas rozmowy z policjantami przyznali się do tego aktu wandalizmu. Jutro zostaną przesłuchani.

22 października 2013 roku około godziny  14.00  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 35-latka i jego 16-letniego znajomego. Starszy jest pracownikiem jednego z zakładów kamieniarskich w dzielnicy  Polesie. Obaj byli nietrzeźwi.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń razem spożywali w nocy alkohol, a następnie podczas powrotu do domu, jak stwierdzili z nudów, weszli na teren nekropolii i zdewastowali stojące na ich drodze nagrobki. Nieletni chuligan noc spędzi w Policyjnej Izbie Dziecka, natomiast dorosły - w policyjnym areszcie. 35-latek był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. Podczas rozmowy z policjantami przyznali sie do tego aktu wandalizmu. Jutro zostaną przesłuchani.

Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych przez zniszczenie nagrobków grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O uszkodzeniu na cmentarzu nagrobków zawiadomił policję administrator nekropolii. Obecnie trwają oględziny blisko 11-hektarowego obszaru. Ustalana jest skala uszkodzeń i wysokość strat. Do tej pory ustalono, że zniszczonych zostało ok. 100 nagrobków.

W związku z tą sprawą komendant miejski policji powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą; wyznaczył też nagrodę 3 tys. zł za wskazanie osób mających związek z wandalizmem.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony