Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 70 tys. sztuk papierosów z kontrabandy

Data publikacji 23.10.2013

Zabezpieczonych ponad 70 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, dwie zatrzymane osoby - to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. W lokalu, który zajmowali Jerzy M. i Jadwiga M., funkcjonariusze ujawnili ukryte paczki papierosów. W trakcie przeszukania w innym lokalu należącym do małżeństwa policjanci zabezpieczyli kolejne znaczne ilości papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, a podejrzani odpowiedzą za przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Działania specjalistów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy doprowadziły do zabezpieczenia ponad 70.000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby: Jadwigę M. i Jerzego M. W lokalu, który zajmowało małżeństwo, funkcjonariusze w  trakcie przeszukania ujawnili ukryte w szafkach kuchennych i w komodzie paczki papierosów. Jak się okazało, Jerzy M. wraz z małżonką posiadali również klucz do innego lokalu, w którym w pawlaczu ukryte były znaczne ilości nielegalnych papierosów. Jak wynika z szacunków, podejrzani narazili Skarb Państwa na łączne straty w wysokości niemalże 65.000 złotych.

59-latek i Jadwiga M. (57 l.) zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W północnopraskiej komendzie podejrzani usłyszeli zarzuty przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oboje przyznali się do zarzucanego im czynu.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony