Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 23.10.2013

Kryminalni potrzebowali niepełnej doby, aby ustalić i zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. 75-letni Tadeusz D. zatelefonował na alarmowy numer Policji i wykrzyczał, że wysadzi w powietrze komisariat w Wawrze. Budynek przy ulicy Mrówczej został ewakuowany, ale na szczęście do żadnego wybuchu nie doszło. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut i teraz odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Dwa dni temu na alarmowy numer Policji zatelefonował mężczyzna, który zagroził, że wysadzi w powietrze komisariat w Wawrze, bo jak stwierdził „denerwują go tam wszyscy”.

Natychmiast po tym telefonie rozpoczęły się policyjne działania, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na terenie komisariatu przy ulicy Mrówczej. Przeprowadzono ewakuację budynku, po czym obiekt został sprawdzony pod kątem pirotechnicznym. Dopiero kiedy wykluczono podłożenie jakiegokolwiek ładunku wybuchowego oraz nie stwierdzono obecności zagrażających życiu i zdrowiu przedmiotów i substancji wszyscy mogli bezpiecznie powrócić do pracy.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci pionu operacyjnego z komendy przy ulicy Grenadierów. Błyskawicznie dokonali kilku niezbędnych sprawdzeń i czynności operacyjnych. Dzięki bardzo sprawnemu i profesjonalnemu działaniu, w przeciągu kilku godzin, wpadli na trop mężczyzny podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Jeszcze przed upływem doby kryminalni zatrzymali 75-letniego Tadeusza D., który wydawał się być zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Mężczyzna nawet nie próbował wypierać się swoich telefonicznych gróźb. Był bardzo buńczuczny i wręcz agresywnie nastawiony do policjantów, a szczególnie do komisariatu w Wawrze .

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu powiadomienia o zagrożeniu, o którym wie, że nie istnieje, a z założenia zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób bądź mieniu znacznych rozmiarów. Za popełnienie przestępstwa z art. 224 a kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony