Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany na terenie powiatu lubańskiego

Data publikacji 23.10.2013

Lubańscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 320 krzewów oraz blisko 30 gram haszyszu o łącznej wartości nie mniejszej niż 300 tysięcy złotych. Zatrzymane w tej sprawie małżeństwo, 40-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna, po usłyszeniu zarzutów trafili do aresztu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu realizując czynności w sprawie podejrzenia prowadzenia uprawy konopi indyjskich zlikwidowali koleją dużą plantację. Uprawa była prowadzona w jednej z miejscowości pod Lubaniem w budynku mieszkalnym oraz w pomieszczeniach piwnicznych. Policjanci zabezpieczyli blisko 320 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 30 gram haszyszu. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 300 tysięcy złotych.

Ponadto podczas przeszukania budynku w piwnicy funkcjonariusze ujawnili specjalistyczny sprzęt oświetleniowy i elektryczny służący do prowadzenia uprawy. Policjanci zatrzymali właścicieli posesji - 40-letniego mężczyznę i 40-letnią kobietę. Przedstawiono im zarzuty nielegalnej produkcji substancji odurzających, za co grozi kara pozbawiania wolności do lat 8.

Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony