Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 23.10.2013

Krakowscy policjanci zatrzymali 4 pseudokibiców, sprawców pobicia. 3 dorosłych sprawców usłyszało zarzuty i zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawą 16-latka zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 1 października około godz. 18.00 na terenie podkrakowskich Swoszowic. Dwóch braci  (18- i 16-letni ) stało na przystanku MPK , czekając na przyjazd autobusu. W pewnym momencie podeszła do nich kilkuosobowa grupa. W rękach mieli puszki piwa, a z  ich zachowania  wynikało, że nie są przyjaźnie nastawieni. Na zaczepki słowne  typu „za kim kibicujesz” bracia nie zareagowali, bo nie są związani  z żadnym klubem,  tylko rzucili się do ucieczki.  Agresorzy dogonili ich w rejonie parku zdrojowego i tam pobili, po czym uciekli.

Pokrzywdzeni  po udzieleniu im pomocy medycznej w jednym z krakowskich  szpitali (obaj  doznali stłuczeń i  otarć, głównie okolic głowy ) złożyli zawiadomienie na Policji.  Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawców.  

22 października wszyscy 4 pseudokibice  zostali zatrzymani. Są to mieszkańcy Nowej Huty w wieku od 16 do 19 lat.  3 dorosłych sprawców usłyszało zarzuty  pobicia, w wyniku którego doszło do rozstroju zdrowia  poniżej 7 dni. Czyn ten został dodatkowo zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim. Sąd zadecydował o  tymczasowym  aresztowaniu sprawców.  Materiały w sprawie 16-latka  zostały wyłączone i przesłane do sądu dla nieletnich.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony