Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 23.10.2013

Policjanci z KWP w Kielcach, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach, przeszukali 20 miejsc na terenie pow. starachowickiego i skarżyskiego, a także woj. mazowieckiego. Podczas już kolejnej realizacji tej sprawy zatrzymano 3 mężczyzn, którym przedstawiono odpowiednio zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a także nielegalnego posiadania broni, amunicji i narkotyków. Podczas akcji zabezpieczono m.in. środki odurzające, amunicję, broń palną oraz istotne elementy składowe broni.

Działania policjantów, ściśle koordynowane przez kielecką prokuraturę okręgową, to kolejna, szósta już, realizacja sprawy dot. zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się głównie wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

We wczorajszą akcję zaangażowani byli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Kielcach oraz funkcjonariusze z kilku innych wydziałów komendy wojewódzkiej. Podczas zatrzymań osób wsparcia udzielili również policjanci sekcji AT z Kielc.

Funkcjonariusze przeszukali łącznie 20 różnych miejsc na terenie dwóch powiatów woj. świętokrzyskiego. Działali również na terenie pow. szydłowieckiego.

Zatrzymali także trzech mężczyzn w wieku od 21 do 35 lat, mieszkańców pow. starachowickiego. Najmłodszy z nich usłyszał m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, obrotu znacznymi ilościami narkotyków i udzielania ich innym osobom w celu wzbogacenia się. 35-latkowi zarzuca się złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadanie amfetaminy. Obaj mężczyźni objęci zostali zakazem opuszczania kraju i poręczeniami majątkowymi - odpowiednio 4000 i 1000 zł.

Kolejny z zatrzymanych, 32-latek, dzisiaj będzie doprowadzony do prokuratury. W pomieszczeniach zajmowanych przez niego policjanci znaleźli broń długą typu kbks, kilkadziesiąt sztuk amunicji, a także elementy konstrukcyjne broni palnej, na które 32-latek nie miał pozwolenia. Zabezpieczono również volkswagena busa, pozbawionego numerów identyfikacyjnych.

Podczas jednego z przeszukań policjanci znaleźli także około 20 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Pojazd i zabezpieczone przedmioty trafiły do dalszych badań. Śledczy sprawdzać będą, czy nie zostały one użyte do popełnienia innych przestępstw.

Śledztwo w powyższej sprawie nadal trwa. Są również osoby, aktualnie przebywające w aresztach, którym mogą zostać postawione zarzuty za kolejne przestępstwa.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony