Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice aresztowani

Data publikacji 23.10.2013

Międzyrzeccy policjanci ustalili i zatrzymali czterech pseudokibiców, którzy wracając z meczu piłki nożnej bez powodu zaatakowali przypadkowych mężczyzn. Napastnicy byli zamaskowani lecz pomimo tego nie unikną odpowiedzialności. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, poparty przez Prokuraturę Rejonową, sąd aresztował dwóch z nich na okres dwóch i trzech miesięcy. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 października 2013 roku, w Murzynowie w gminie Skwierzyna. Dyżurny międzyrzeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzn. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że grupa zamaskowanych kominiarkami pseudokibiców bez powodu zaatakowała bezbronne osoby.

Ustalając okoliczności sprawy policjanci potwierdzili, że kierowca autokaru jadąc z Gorzowa do Międzyrzecza, na prośbę przewożonych kibiców, zatrzymał się przy sklepie w Murzynowie. Tam wyszła z pojazdu grupa zamaskowanych kominiarkami osób. Napastnicy podbiegli do stojących przy sklepie przypadkowych mężczyzn i wykrzykując hasła związane z drużyną piłkarską bez powodu zaczęli bić dwóch z nich. Pseudokibice byli brutalni, bezbronnych mężczyzn bili i kopali po całym ciele. Po tym zajściu wsiedli do autokaru i odjechali.

Podczas działań operacyjnych międzyrzeckiej Policji ustalono czterech mieszkańców powiatu międzyrzeckiego, którzy byli sprawcami brutalnego pobicia. Podczas przeszukania w ich mieszkaniach policjanci zabezpieczyli kominiarki oraz kij bejsbolowy. Mężczyźni zostali zatrzymani. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu, poparty przez Prokuraturę Rejonową w Międzyrzeczu, sąd aresztował dwóch z nich na okres dwóch i trzech miesięcy. Dwójka pozostałych sprawców po przedstawieniu zarzutów została zwolniona. Wobec jednego z chuliganów zastosowano dozór Policji. Z uwagi na fakt, że pobicie miało charakter chuligański, sprawcom grozi kara do 4,5 lat pozbawienia wolności.  

Aktualnie policjanci ustalają pozostałych uczestników zajścia. Dodatkowo prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w sprawie wykroczenia, jakie popełnił przewoźnik, który pomimo obowiązku wynikającego z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych nie powiadomił Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu o przewożeniu grupy kibiców. Za tego typu wykroczenie ustawa przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywny nie mniejszej niż dwa tysiące złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.49 MB)

Powrót na górę strony