Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na lotnisku

Samolot pasażerski lecący do Rzeszowa zostaje przejęty przez terrorystów. Dwa myśliwce Mig-29 zmuszają uprowadzoną maszynę do lądowania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym ,,Katowice” w Pyrzowicach. Pertraktacje z porywaczami kończą się ich zatrzymaniem. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez Siły Zbrojne RP, w których uczestniczyli dzisiaj śląscy policjanci.

Dzisiaj na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego ,,Katowice" w Pyrzowicach odbyły się ćwiczenia mające sprawdzić reagowanie oraz współdziałanie policjantów, wojska i służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczyło w nich ponad 100 policjantów garnizonu śląskiego, w tym funkcjonariusze tarnogórskiej komendy, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach oraz Wydziału Sztab Policji KWP w Katowicach.

Scenariusz działań przewidywał uprowadzenie samolotu pasażerskiego przez terrorystów. Gdy doszło do porwania, maszyna została zmuszona przez dwa myśliwce Sił Zbrojnych RP do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach.

Policjanci mieli za zadanie wygrodzić i zabezpieczyć specjalne strefy, umożliwić sprawny i szybki dojazd innym służbom na miejsce akcji. Kolejnym krokiem były działania policyjnych negocjatorów, a po odpowiednim przygotowaniu – śląskich antyterrorystów. Sprawdziliśmy sprawność przekazu informacji, współdziałanie z innymi służbami oraz przygotowanie i mobilność poszczególnych służb policyjnych do działań w sytuacjach kryzysowych.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony