Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili 82 tys. nielegalnych tabletek

Data publikacji 24.10.2013

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii, którzy przewozili w wypożyczonym audi ponad 82 tys. tabletek z pseudoefedryną. W samochodzie stróże prawa znaleźli również broń gazową, którą jeden z podróżujących mężczyzn posiadał bez zezwolenia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.

We wtorek przed południem, na autostradzie A1 w miejscowości Wieszowa, policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali do kontroli czarne audi. Stróże prawa podczas kontroli znaleźli ukryte w samochodzie worki z białymi tabletkami oraz broń gazową. W pojeździe, który pochodził z czeskiej wypożyczalni, podróżowało dwóch obywateli Bułgarii. Nie umieli jednoznacznie wyjaśnić pochodzenia tabletek oraz ich przeznaczenia. Ponadto mężczyźni posiadali przy sobie kilka tysięcy złotych oraz kilka wartościowych zegarków.

Do działań włączyli się policyjni przewodnicy z psami, a następnie tarnogórscy policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem nietypowego bagażu Bułgarów. Mężczyźni przewozili ponad 82 tys. tabletek. Po weryfikacji ustalono, że są to prekursory w postaci tabletek z pseudefedryną, które służą do niedozwolonego wytworzenia środków odurzających lub substancji psychoaktywnych.

Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano dozór policyjny, natomiast wobec drugiego zastosowano poręczenie majątkowe. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Przewozili 82 tys. nielegalnych tabletek

Pobierz plik Przewozili 82 tys. nielegalnych tabletek (format mp4 - rozmiar 8.4 MB)

Powrót na górę strony