Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprawidłowości finansowe w przedszkolu w Ciechocinku

Data publikacji 24.10.2013

Zarzut niezgodnego z prawem obchodzenia się z publicznymi pieniędzmi usłyszała była dyrektorka przedszkola w Ciechocinku. Kolejny zarzut to przywłaszczenie powierzonego mienia i osiągnięcie w ten sposób korzyści finansowych. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą związaną z nieprawidłowościami finansowymi w jednym z przedszkoli w Ciechocinku. Zgromadzony w śledztwie, nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Aleksandrowie Kujawskim, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów przestępstw korupcyjnych byłej dyrektor przedszkola.

Dotyczyły one wielokrotnego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w latach 2010-2012 przez m.in. niezgodne z przepisami dysponowanie publicznymi środkami finansowymi oraz przywłaszczenie powierzonego mienia, m.in. darowizn pieniędzy i różnych przedmiotów. W wyniku tego procederu, jak wynika w materiałów śledztwa, osiągnęła ona korzyść majątkową - 33 tys. złotych.

U podejrzanej na poczet grożących kar policjanci zajęli sprzęt RTV i AGD o wartości ponad 11 tys. złotych. Wczoraj (23.10.2013 r.) podejrzana została przesłuchana. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony