Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli prawie 7 kg marihuany

Data publikacji 24.10.2013

Legniccy policjanci zlikwidowali uprawę marihuany znajdującą się w mieszkaniu na jednym z osiedli. W lokalu użytkowanym przez 35-letniego mieszkańca Legnicy, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie pół miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz ich uprawę i udzielanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 35-latka.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wytypowali i zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podejrzewany był o posiadanie środków odurzających. W trakcie zatrzymania w ubraniu mężczyzny znaleziono kilka porcji marihuany.

Po wejściu do mieszkania, które zatrzymany wynajmował na jednym z legnickich osiedli mieszkaniowych okazało się, że cały jeden pokój przerobiony został na potrzeby prowadzenia nielegalnej plantacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 40 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu i pocięte liście marihuany. Łącznie zabezpieczono prawie 7 kilogramów środków odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie pół miliona złotych.

Zabezpieczono również sprzęt umożliwiający utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, w którym znajdowały się rośliny.

Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz ich uprawę i udzielanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 35-latka.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony