Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2,5 tys. porcji narkotyków nie trafi na ulice

Data publikacji 24.10.2013

Przechwycona marihuana, z której można by było uzyskać około 2,5 tys. porcji handlowych, zatrzymany mężczyzna podejrzany o przestępstwa narkotykowe oraz zabezpieczone akcesoria świadczące o nielegalnym procederze, to efekt realizacji przeprowadzonej przez policjantów z powiatu strzelińskiego. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci z Posterunku w Wiązowie ustalili, że na obsługiwanym przez nich terenie jeden z mieszkańców może trudnić się przestępczością narkotykową. Na bazie zgromadzonego materiału i zebranych informacji, po odpowiednim przygotowaniu, funkcjonariusze przystąpili do realizacji.

Gdy policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego 19-latka, znaleźli tam spore ilości marihuany, z której, jak wyniak za szacunków, można by było uzyskać około 2,5 tysiąca porcji handlowych tego środka odurzającego. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu sprzęt i materiały służące mężczyźnie do realizacji przestępczego procederu, m.in. strunowe woreczki foliowe, służące do pakowania środków odurzających, wagę elektroniczną, służącą do ich porcjowania, skrzynię, w której najprawdopodobniej były dosuszane konopie.

Policjanci ze strzelińskiej komendy powiatowej sprawdzają m.in. skąd pochodzą narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony