Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za zaangażowanie w służbie

Data publikacji 24.10.2013

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, doceniając zaangażowanie w służbie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków oraz uzyskane efekty, uroczyście wyróżnił i nagrodził czterech funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci, prowadząc czynności operacyjne, wymagające ogromnego zaangażowania, ponadnormatywnego czasu pracy, profesjonalnego, planowego i zorganizowanego działania, rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami pojazdów z terenu Wrocławia i późniejszym ich demontażem w celu ich dalszej sprzedaży, a także rozpracowali grupę przestępczą dokonującą na dużą skalę kradzieży paliwa z lokomotyw, na szkodę jednej z dolnośląskich firm.

W sprawie samochodowej funkcjonariusze zlikwidowali 5 „dziupli”, w których przechowywane były części i podzespoły pochodzące z 21 skradzionych pojazdów oraz zatrzymano 5 osób. W sprawie paliwowej, policjanci ustalili i zatrzymali 9 osób podejrzanych o kradzieże. Odzyskali też część skradzionego mienia, zabezpieczając je u osób podejrzanych o ten przestępczy proceder.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony