Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 75-letniej kobiety

Data publikacji 24.10.2013

Policjanci z Gdańska zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 75-letniej mieszkanki Gdyni. Do zdarzenia doszło 19 czerwca br. przed południem w jednym z mieszkań w Redłowie. Wspólnie z dwoma innymi sprawcami zadał kobiecie kilka ciosów nożem. 30-latek wiedząc, że jest poszukiwany, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W trakcie jego zatrzymania dwóch młodych mężczyzn próbowało policjantom przeszkodzić w wykonywanych czynnościach. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

19 czerwca około godziny 10.00 w Redłowie do mieszkania 75-letniej kobiety wtargnęło trzech napastników, którzy zadali pokrzywdzonej kilka ciosów nożem. Kobieta z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Szybka pomoc lekarska ocaliła życie kobiety. Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 37-letni mieszkaniec Gdańska i 30-letni gdynianin usłyszeli wówczas zarzuty usiłowania zabójstwa i zostali tymczasowo aresztowani.

Jednak dalej trwały poszukiwania trzeciego sprawcy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym. Za wszelką cenę próbował uniknąć poniesienia odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, w trakcie przeprowadzania czynności do jednej ze spraw ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie Wejherowa.

W poniedziałek wieczorem na deptaku w centrum miasta zauważyli 30-letniego gdańszczanina. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Próbował jeszcze wprowadzić funkcjonariuszy w błąd podając fałszywe dane personalne.

W trakcie prowadzenia 30-latka do radiowozu dwóch agresywnych mężczyzn w wieku 19 i 22 lat znieważało policjantów wykrzykując obraźliwe i wulgarne słowa. Takie zachowanie młodych mężczyzn spotkało się z natychmiastową reakcją funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni trafili do komendy powiatowej w Wejherowie, gdzie usłyszeli zarzuty znieważenia.

Z kolei 30-letni gdańszczanin trafił przed oblicze sądu. Wcześniej usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 75-letniej kobiety. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 75-letniej kobiety

Opis filmu: usiłowania zabójstwa, zatrzymania poszukiwanych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 75-letniej kobiety (format flv - rozmiar 12.18 MB)

Powrót na górę strony