Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzony towar odzyskany we Wrocławiu

Data publikacji 24.10.2013

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy i KMP w Toruniu zatrzymali we Wrocławiu trzech mężczyzn, którzy zamierzali sprzedać towar wyłudzony wcześniej z jednej z toruńskich firm. 20 ton drutu przemysłowego wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych miało trafić do prawowitego odbiorcy za granicę, ale nigdy tam nie dotarło. Pracujący nad sprawą policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań.

Do wyłudzenia doszło ostatniego dnia lipca tego roku. Wtedy do Torunia po zamówiony w jednej z firm towar przyjechali odbiorcy, którzy mieli przetransportować go za granicę. Po kilku dniach sprzedawca otrzymał informację, że niestety przesyłka nie dotarła na miejsce. Właściciel pokrzywdzonej firmy zrozumiał, że padł ofiarą przestępstwa i o całej sprawie zawiadomił Policję. Funkcjonariusze toruńskiej komendy wraz z kolegami po fachu z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy dzięki wnikliwej i drobiazgowej pracy ustalili, że całość towaru trafiła do Wrocławia. Tam na jednej z posesji dwa dni temu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wyłudzone 20 ton drutu przemysłowego wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymani zostali trzej mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku 58, 48, i 42 lata. Wszyscy w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa i przeciwko mieniu. Wczoraj (23.10.13) policjanci przedstawili im zarzuty paserstwa. Wszystkim grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Odzyskany towar wrócił do prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze zapowiadają, że to nie koniec sprawy. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony