Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani paliwowi oszuści

Data publikacji 25.10.2013

Płońscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech oszustów. Mężczyźni podejrzewani są o wyłudzenie 18 tysięcy litrów oleju napędowego o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Jak ustalono na początku tygodnia, nieznane osoby elektronicznie złożyły zamówienie na 18 tysięcy litrów oleju napędowego w jednej z firm w powiecie nowodworskim, zajmującej się hurtową sprzedażą paliw. Sprzedającemu przesłali fałszywe dokumenty, które potwierdzały, że za zamówiony towar zapłacili przelewem. Następnego dnia, zamówiony towar został dostarczony w wyznaczone miejsce na terenie gm. Czerwińsk. Paliwo zostało zabrane, a rzeczywista zapłata nie uregulowana. Zamawiający okazali się oszustami. Sprzedający stracił ponad 92 tysiące złotych.

Wykonujący w tej sprawie czynności policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z płońskiej komendy ustalili i zatrzymali 3 osoby podejrzewane o powiązanie z tym przestępstwem. Jedną z nich jest 37-letni mieszkaniec Ostrołęki, któremu zostały przedstawione zarzuty i trafił do płońskiego aresztu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zatrzymani zostali również 20 i 38-letni mieszkańcy Przasnysza, którzy usłyszeli zarzuty współudziału i już zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

To nie koniec tej sprawy. W trakcie przeszukania mieszkania 38-latka, policjanci znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy oraz znaczną ilość wyrobów chemii gospodarczej (szampony, kostki toaletowe). Ich źródła pochodzenia mężczyzna w żaden sposób nie był w stanie wytłumaczyć. Zabezpieczono ponadto kolejne 2 tysiące litrów paliwa, a w okolicach Przasnysza ujawniono miejsce przechowywania następnych 5,8 tysiąca litrów oleju napędowego w specjalnie przystosowanych zbiornikach.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Poszkodowanych firm może być więcej. O dalszych losach sprawców wkrótce zadecyduje sąd.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony