Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagłuszając fale radiowe okradał samochody

Data publikacji 25.10.2013

Policjanci z poznańskiej starówki zatrzymali mężczyznę, który ukradł laptopa z zaparkowanego samochodu. Sukces jest wynikiem działań prowadzonych przeciwko przestępcom. To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci komisariatu Poznań-Stare Miasto prowadzili działania wymierzone przeciwko złodziejom samochodów. W trakcie obserwacji zaparkowanych w centrum aut zauważyli mężczyznę znanego ze swojej przestępczej działalności. Został objęty obserwacją. Mężczyzna dłuższy czas krążył po ulicach Poznania. Zaglądał do zaparkowanych samochodów.

W pewnym momencie przy jednej z ulic zaparkował samochód vw golf, z którego wysiadła kobieta. Obserwowany odczekał aż pokrzywdzona oddali się, a następnie podszedł do auta, otworzył je i ukradł torbę z laptopem. Było to możliwe, ponieważ posłużył się urządzeniem zakłócającym fale radiowe. Niczego nieświadoma kobieta użyła pilota przy kluczykach samochodu i była przekonana, że zamknęła pojazd. Tymczasem centralny zamek nie zadziałał.

Po kradzieży 31-letni złodziej spokojnie oddalił się. Wówczas wkroczyli kryminalni. Rozpoczęła się ucieczka podejrzanego. Po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany. Zapytany skąd ma laptopa odparł: „zaraz będziecie mieli zgłoszenie”. W kieszeni mężczyzny policjanci znaleźli urządzenie do zakłócania fal radiowych. To właśnie przy wykorzystaniu tego urządzenia złodziej zablokował zamek centralny samochodu.

Zatrzymany to 31-latek zamieszkujący w Poznaniu. Znany jest policjantom ze swojej kryminalnej działalności. Po przewiezieniu do komisariatu Poznań-Stare Miasto został przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Wartość skradzionego komputera to ponad 5 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony