Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili, zastraszali i wymuszali

Data publikacji 25.10.2013

Tymczasowy areszt orzekł wczoraj sąd wobec Tomasza P., a jego wspólnicy, Jarosław M. i Beata K. zostali objęci policyjnym dozorem. Cała trójka została zatrzymana po kilku godzinach od zdarzenia podczas akcji zorganizowanej przez piaseczyńskich kryminalnych. Podejrzewani są o wymuszenie rozbójnicze, groźby i zmuszenie do podpisania umowy pożyczki i kupna-sprzedaży samochodu. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie gminy Prażmów. Tomasz P., Beata K. i Jarosław M. podjechali do miejsca pobytu ofiary. Grożąc pistoletem gazowym i bijąc pałką teleskopową zmusili mężczyznę do podpisania umowy pożyczki na kwotę 70 tysięcy złotych i podpisania umowy kupna-sprzedaży jego samochodu. Ponieważ samochód pokrzywdzonego był zaparkowany w jego miejscu zamieszkania, dokonali zaboru dowodu rejestracyjnego i kluczyków. Używając przemocy, siłą wciągnęli 51-letniego mężczyznę do samochodu i wywieźli do pobliskiego lasu, tam go zostawili i odjechali w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzony po pewnym czasie zdołał dojść do drogi skąd zabrało go pogotowie ratunkowe do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej piaseczyńscy funkcjonariusze przyjęli od mężczyzny zawiadomienie o dokonanym przestępstwie. Sprawą natychmiast zajęli się piaseczyńscy kryminalni.

Po kilku godzinach prowadzonych ustaleń i poszukiwań kryminalni zatrzymali 39-letniego Tomasza P. 39-letnią Beatę K. i 42-letniego Jarosława M. W miejscu zamieszkania Tomasza P. policjanci zabezpieczyli pistolet gazowy, pałkę teleskopową, a miejscu zamieszkania Beaty K. zabezpieczono umowy podpisane przez pokrzywdzonego.

Decyzją prokuratury Beata K. i Jarosław M. zostali objęci policyjnym dozorem, wczoraj postanowieniem sądu Tomasz P. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Grozili, zastraszali i wymuszali

Opis filmu: wymuszenia rozbójnicze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grozili, zastraszali i wymuszali (format flv - rozmiar 4.17 MB)

Powrót na górę strony