Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani i aresztowani za podpalenie drzwi kościoła

Data publikacji 25.10.2013

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie bocznych drzwi wejściowych do jednego z wrocławskich kościołów i sprowadzenie zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Obaj zatrzymani, po usłyszeniu w tej sprawie zarzutów, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie bocznych drzwi wejściowych do jednego z wrocławskich kościołów. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 19 i 24 lat, mieszkańcy Oleśnicy i Wrocławia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 października 2013 r. około godziny 3.30 w nocy. Policjanci ze Starego Miasta otrzymali informację od proboszcza o tym, że dwaj nieznani jeszcze wówczas mężczyźni podpalili drewniane elementy, ułożone przy drzwiach bocznych kościoła, a następnie uciekli w nieznanym kierunku. W wyniku zdarzenia doszło do nadpalenia drzwi na szkodę parafii.

Policjanci zajęli się  wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy oraz ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych wrocławscy policjanci wytypowali osoby podejrzewane o ten czyn, a następnie zlokalizowali ich miejsce pobytu. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, podejrzewani po zdarzeniu opuścili Wrocław, udając się na teren województwa śląskiego.

Do zatrzymania doszło na terenie Chorzowa. Wrocławscy funkcjonariusze, w wyniku dynamicznych działań, zatrzymali podejrzewanych jeszcze tego samego dnia wieczorem, w jednym z tamtejszych mieszkań. Zatrzymani zostali przewiezieni do Wrocławia, gdzie wykonano z ich udziałem dalsze czynności.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, że podpalając drzwi boczne kościoła, sprowadzili zdarzenie, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach. Czyn ten w świetle kodeksu karnego zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani, decyzją sądu, na wniosek prokuratury zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony