Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zatrzymują pseudokibiców handlujących narkotykami

Data publikacji 25.10.2013

W ostatnim czasie małopolscy policjanci zatrzymali 30 pseudokibiców zajmujących się handlem narkotykami na dużą skalę. Są to osoby deklarujące sympatię dla dwóch dużych krakowskich klubów piłkarskich. Jak widać, w grupach przestępczych ważniejszy jest interes niż przynależność klubowa. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Małopolscy policjanci od pewnego czasu prowadzili intensywne  działania skierowane przeciwko  grupom handlującym narkotykami - były one trudne, ponieważ dotyczyły pseudokibiców, którzy funkcjonują w  bardzo hermetycznym  środowisku.

Efektem policyjnej pracy były  zatrzymania członków większych lub mniejszych grup  pseudokibiców. U  większości zatrzymanych podczas przeszukań mieszkań zabezpieczono narkotyki, jak również przyrządy służące do porcjowania (wagi, woreczki strunowe itp.) świadczące o uprawianiu dealerki narkotykowej.

Jedną z ostatnich akcji przeprowadzono 24 października w Krakowie, kiedy to zatrzymano przywódców krakowskich pseudokibiców.

W ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego zabójstwa małopolscy policjanci uzyskali informacje o grupie  pseudokibiców handlującej  na dużą skalę narkotykami.  Wydział dochodzeniowo-śledczy KWP w Krakowie rozpoczął  śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Postępowanie dotyczyło wprowadzania do obrotu  znacznej ilości środków odurzających w postaci  amfetaminy, marihuany oraz kokainy. Członkowie grupy mieli rozprowadzać  narkotyki w  Krakowie oraz całej  Małopolsce  w latach 2011 i 2012.

Żmudne i drobiazgowe zbieranie materiałów pozwoliło  na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów wobec 6 osób.  Do sprawy zostało zatrzymane 4 osoby, 2 pozostałe są poszukiwane. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Krakowa, w  wieku od 28 do 37 lat.

U większości z nich podczas przeszukań mieszkań znaleziono pewne ilości  substancji, które zostały zabezpieczone i przekazane do laboratorium kryminalistycznego celem poddania badaniom.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Krakowie / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.78 MB)

Powrót na górę strony