Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wyłudzanie usług i towarów – spowodował straty na ponad 200 tys. złotych

Data publikacji 25.10.2013

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych i abonenckich telewizji cyfrowej oraz towaru. Straty powstałe w wyniku działania podejrzanego oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych. Sprawca zawarł m.in. co najmniej 47 umów abonenckich, wyłudzając 94 dekodery telewizji cyfrowej oraz 14 umów telekomunikacyjnych, wyłudzając tyle samo telefonów. Zatrzymanemu, za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie serii wyłudzeń usług i towarów. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyzna w celach przestępczych założył fikcyjną firmę, na którą zaciągał później różnego rodzaju zobowiązania. Zawierał on m.in. umowy o usługi telekomunikacyjne, wyłudzając w ten sposób telefony komórkowe. W jego zainteresowaniu były też dekodery do odbioru telewizji cyfrowej. Wyłudzony sprzęt sprawca sprzedawał później w lombardach czy komisach.

Na podstawie sfałszowanych dokumentów mężczyzna zawarł co najmniej 47 umów abonenckich, wyłudzając 94 dekodery telewizji cyfrowej, oraz 14 umów telekomunikacyjnych, wyłudzając tyle samo telefonów. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna po założeniu w 5 bankach kont osobistych, dokonywał licznych płatności kartą, powodując powstanie tylko w jednym z banków niedopuszczalnego debetu w wysokości 30 tys. złotych.

Straty powstałe w wyniku jego przestępczej działalności szacuje się łącznie na kwotę ponad 200 tys. złotych. 20-latkowi, za czyny o które jest podejrzany, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są też dalsze zatrzymania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony