Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje zatrzymani, złoto odzyskane

Data publikacji 25.10.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali sprawców zuchwałej kradzieży, do której doszło wczorajszym popołudniem w jednym z bielskich sklepów jubilerskich. Dwaj bracia wykorzystali nieuwagę sprzedawcy i zrabowali około 70 różnych wyrobów ze złota i srebra o wartości ponad 15 tys. złotych.

Jak ustalono, sprawcy zaplanowali kradzież. Starszemu z braci zamarzył się złoty łańcuszek, który widział u jubilera. Bracia wspólnie ustalili, że skradną biżuterię. Podzielili się rolami. Kiedy młodszy z braci zagadywał sprzedawcę, starszy skradł z półki biżuterię. Obaj rabusie rzucili się do ucieczki. Młodszy miał pecha, bo z rozpędu wpadł na ścianę jednej z kamienic. Oszołomionego rabusia ujął właściciel salonu jubilerskiego.

15-latek został przekazany w ręce kryminalnych, którzy szybko ustalili jego wspólnika. Zatrzymali go na Żywiecczyźnie, a w czasie przeszukania odnaleźli zrabowaną biżuterię. 22-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat za kratami. O jego losie rozstrzygnie prokurator. Jego młodszy brat za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem dla nieletnich.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony