Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za groźby i pobicie odpowiedzą przed sądem

Policjanci zatrzymali trzech agresywnych mężczyzn, którzy brali udział w awanturach na ulicy Piotrkowskiej. Chuligani wpadli m.in. dzięki determinacji funkcjonariuszy, którzy dotarli do pokrzywdzonych i nakłonili ich do składania zeznań. Sprawcy nie pozostaną bezkarni.

Zdarzenia miały miejsce w nocy z 19 na 20 października 2013 roku. Około godziny 5.30 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury przed jednym z lokali rozrywkowych przy ulicy Piotrkowskiej. W ciągu kilku minut na miejscu pojawiły się wszystkie patrole pełniące służbę w tzw. „strefie zero”. Okazało się, że około 2 godzin wcześniej do klubu chciał wejść zakapturzony, nietrzeźwy i agresywny mężczyzna, którego nie wpuścili selekcjonerzy. Mimo odmowy bardzo pobudzony postanowił siłą wtargnąć do lokalu. Przeskoczył przez barierkę wbiegając w bramę prowadzącą do lokalu. Podczas interwencji pracowników ochrony wyjął nóż, którym groził pobawieniem życia. Po zajściu odszedł z większą grupą znajomych. Najprawdopodobniej ta sama ekipa około 5.30 wróciła pod klub i wszystko wskazywało na to, że będą chcieli odwetu. Kiedy usłyszeli , że została wezwana policja rozbiegli się. W tym czasie funkcjonariusze otrzymali informację o awanturze w innym klubie. Niezwłocznie podjechali tam. Miejscowa ochrona twierdziła, że ma już sytuację pod kontrolą i nie potrzebuje pomocy policji. Nie zgłosił się żaden pokrzywdzony. Nikt nie powiadomił o tym, że został pobity a personel lokalu uznał , że zniszczenia są tak niewielkie, iż nie będą składać wniosku o ściganie sprawców. Funkcjonariusze wylegitymowali osoby stojące przed budynkiem. Wśród tej grupy wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z najściem na poprzedni klub lecz w związku ze stanowiskiem przedstawicielki lokalu, która poinformowała, że nic na tę chwilę nie będą zgłaszać zabrakło podstaw do zatrzymania. Zarówno groźby jak i uszkodzenie mienie to przestępstwa, które nie są ścigane z urzędu a na wniosek pokrzywdzonego.

Całość materiałów z weekendowych interwencji trafiła do śródmiejskiego komisariatu. Policjanci przeanalizowali je bardzo dokładnie. W ciągu minionego tygodnia dotarli do ofiary i przyjęli zawiadomienie oraz wniosek o ściganie za groźby karalne. Ustalili mężczyznę pobitego w drugim lokalu i także nakłonili go do złożenia zeznań. Śledczy zabezpieczyli monitoring. Przesłuchali wielu świadków. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu wytypowali sprawców, których fotografie okazali pokrzywdzonym. Wszystko to dało podstawy do zatrzymania podejrzewanych.

W piątek, 25 października 2013 do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn : dwóch 22-latków i 31-latek. Byli bardzo zaskoczeni takim obrotem sprawy mylnie sądząc, że pozostaną bezkarni. Podczas przeszukań ich mieszkań zabezpieczono różne niebezpieczne narzędzia takie jak: maczeta, noże czy pałka teleskopowa. 22-letni łodzianin usłyszał zarzuty gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu noża za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Był już wcześniej wielokrotnie notowany za konflikty z prawem.

Przestępczy duet w wieku 22 i 31 lat odpowie za chuligańskie pobicie mężczyzny, który w jednym z klubów stanął w obronie zaczepianej kobiety. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Co do całej trójki policjanci z I Komisariatu wnioskowali o tymczasowy areszt. Ostatecznie prokuratura zastosowała dozory policyjne.Wkrótce staną przed sądem.

(KWP Łódź/pb)

Powrót na górę strony