Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni członkowie grupy przestępczej

Data publikacji 27.10.2013

Sześć osób ściśle powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z dębickich klubów piłki nożnej, które zajmowały się między innymi handlem narkotykami, zostało zatrzymanych przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani podejrzewani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która rozprowadzała na terenie powiatu dębickiego znaczne ilości narkotyków. Trzy z zatrzymanych osób zostało tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Policjanci CBŚ wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie rozpracowywali grupę przestępczą, która rozprowadzała na terenie Dębicy i powiatu dębickiego znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród pseudokibiców dębickiego klubu. Na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała postanowienia o przeszukaniu i zatrzymaniu wytypowanych wcześniej osób.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, na podstawie wydanych postanowień, przeszukali miejsca zamieszkania oraz zatrzymali sześć osób w wieku od 21 do 27 lat, mieszkańców Dębicy i okolic. Przeszukania miejsc zamieszkania oraz innych wytypowanych pomieszczeń potwierdziły wcześniejsze ustalenia. W miejscach tych ujawniono marihuanę. Podczas przeszukań policjanci CBŚ współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz funkcjonariuszami Grupy Mobilnej Służby Celnej, wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia jednej z osób zarzutu kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zastosował wobec trojga zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Wobec trzech osób prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.

Zatrzymanym członkom grupy za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Źródło: KWP Rzeszów/pb

Powrót na górę strony