Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 3 kilogramy kokainy nie trafi na rynek

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i przerabianie środków odurzających. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczyli prawie 3 kilogramy kokainy. 29-letni Łukasz T. i Maciej P. decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Sulejówka znajduje się magazyn kokainy. W trakcie działań zatrzymali 29-letnich Łukasza T. i Macieja P.

Z informacji, jakie posiadali policjanci, mężczyźni mieli przewozić większą ilość narkotyku. Kiedy zauważyli audi A7 należące do Łukasza T. postanowili je skontrolować . Następnie udali się do mieszkania Macieja P. Tam mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom środki  odurzające. Policjanci zabezpieczyli prawie 3 kilogramy kokainy, środki uzupełniające i prasę hydrauliczną. Jak się okazało, narkotyki należały do Łukasza T.

W tym samym czasie druga grupa policjantów z wydziału narkotykowego udała się wraz z Łukaszem T. do jego mieszkania. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, haszysz, MDMA i kokainę. Ujawnili również zagłuszarki do telefonów komórkowych, urządzenie do wykrywania urządzeń GPS oraz pieniądze w kwocie 80 tysięcy złotych, 325 euro i 250 dolarów. Ponadto policjanci zabezpieczyli samochód, którym poruszał się Łukasz T.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim popierając wniosek stołecznych policjantów i Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec Łukasza T. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie marihuany i przerabianie środków odurzających w postaci kokainy w znacznej ilości tj. o czyn z art. 53 ust 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Sąd zastosował również tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Macieja P. podejrzanego także o przerabianie kokainy.

 

Źródło: KSP/pb

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.07 MB)

Powrót na górę strony