Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią i zdetonowaniem ładunków wybuchowych - został obezwładniony

Data publikacji 28.10.2013

Policjanci z Legnicy obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który w nocy na jednej z klatek schodowych trzymając w rękach przedmiot przypominający broń, groził jej użyciem oraz zdetonowaniem ładunków wybuchowych. Jak się okazało, przedmiot był tylko atrapą karabinu a młody człowiek był kompletnie pijany - miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalsze czynności z jego udziałem przeprowadzone zostaną gdy wytrzeźwieje.

Dzisiaj w nocy ok. godz. 1:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o awanturze sąsiedzkiej na jednej z ulic. Natychmiast w ten rejon miasta wysłany został patrol. Gdy policjanci dotarli na miejsce zastali na klatce schodowej mężczyznę, który trzymał w rękach przedmiot przypominający broń. Groził on, że użyje broni oraz zdetonuje ładunki wybuchowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli pobliski teren. Mężczyzna nie reagował na polecenia do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów. Co pewien czas wyglądał z klatki schodowej, żeby sprawdzić co się dzieje na zewnątrz. Gdy zrobił to po raz kolejny, funkcjonariusze wykorzystali tę chwilę nieuwagi i obezwładnili napastnika.

Sprawcą tej sytuacji okazał się 28-letni mężczyzna. Przedmiot, który miał przy sobie, okazał się być atrapą karabinu. W chwili zatrzymania młody człowiek był kompletnie pijany - bBadanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności z udziałem zatrzymanego zostaną przeprowadzone po jego wytrzeźwieniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony