Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech kibiców zatrzymanych po meczu w Mielcu

Data publikacji 28.10.2013

Mieleccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn po niedzielnym meczu Stali Mielec z Motorem Lublin. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z zasłanianiem twarzy w czasie trwania imprezy masowej. W czasie meczu doszło także do użycia środków pirotechnicznych przez kibiców. Osoby za to odpowiedzialne muszą się również liczyć z wyciągnięciem wobec nich konsekwencji.

Wczoraj w drugiej połowie meczu pomiędzy drużynami Stal Mielec – Motor Lublin doszło do zakłócenia porządku podczas imprezy masowej. Korzystając z monitoringu policjanci zidentyfikowali i ustalili tożsamość czterech mężczyzn, którzy popełnili wykroczenie, zasłaniając twarz elementami odzieży. Mężczyźni w trakcie meczu opuścili stadion i widząc policjantów rzucili się do ucieczki. Funkcjonariusze po krótkim pościgu na ul. Solskiego zatrzymali czterech uciekających mężczyzn. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Okazali się nimi mieszkańcy Mielca i powiatu mający od 18 do 28 lat.

Odpowiedzialność karną za zakłócanie imprezy masowej reguluje Ustawa z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych. Za zasłanianie twarzy mężczyznom grozi kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2000 zł. Mieleccy policjanci w najbliższych dniach planują dalsze zatrzymania w sprawie zakłóceń porządku podczas wczorajszego meczu.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony