Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za uprowadzenie mężczyzny

Data publikacji 28.10.2013

Tarnobrzescy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie 31-latka. Sprawcy zwabili mężczyznę obietnicą pracy, wciągnęli siłą do samochodu, a następnie wywieźli do lasu kilkanaście kilometrów od Tarnobrzega. Tam pobili go, torturowali i okradli. Na koniec zażądali 3 tysięcy złotych. Kilkunastu policjantów zaangażowanych w tę sprawę szybko wpadło na trop przestępców. Na wniosek śledczych zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Zdarzenie rozegrało się kilka dni temu na jednym z osiedli Tarnobrzega. 31-letni mężczyzna zwabiony obietnicą pracy przy remoncie mieszkania przyszedł w umówione miejsce omówić szczegóły jej wykonania. Na parkingu zauważył zaparkowane mitsubishi. Gdy podszedł bliżej, został siłą wciągnięty do środka, następnie wywieziony do lasu. Tam sprawcy pobili go i torturowali, następnie okradli zabierając 160 złotych. Na koniec zażądali od niego 3 tysięcy złotych. 31-latek takich pieniędzy nie miał w domu, wskazał mężczyznom adres, pod którym mógłby je pożyczyć. Wspólnie z oprawcami udał się po pożyczkę. Podczas podróży okazało się, że w samochodzie zabrakło benzyny. Tarnobrzeżanin wykorzystał chwilowy postój i zdołał uciec sprawcom.

Pokrzywdzony dopiero następnego dnia o zdarzeniu zdecydował się powiadomić policjantów. W sprawę zaangażowało się kilkunastu stróżów prawa. Na podstawie zebranych informacji i przeprowadzonych czynności wytypowali podejrzewanych o to uprowadzenie. Kryminalni zatrzymali sprawców w ich mieszkaniach. Zaskoczeni napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Tarnobrzega w wieku 26 i 29 lat. Podejrzani zostali przesłuchani, przedstawiono im łącznie 2 zarzuty wyczerpujące znamiona 5 czynów.

Podczas prowadzonych czynności u jednego z mężczyzn policjanci znaleźli blisko 0,5 kg marihuany stanowiącej 936 jednorazowych porcji narkotyku o wartości czarnorynkowej ponad 14 tysięcy złotych.

Na wniosek Policji i prokuratury tarnobrzeski sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony