Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uprawę konopi

Data publikacji 28.10.2013

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z policjantami z Kietrza zatrzymali dwóch obywateli Czech. Mężczyźni w zagajniku na terenie Polski uprawiali krzewy konopi indyjskich. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z policjantami z Kietrza zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy  uprawiali na terenie Polski konopie indyjskie.

Do ich zatrzymania doszło 22 października 2013 roku w jednym z zagajników w rejonie Pilszcza. Mieszkańcy Czech wpadli w ręce kryminalnych na gorącym uczynku. Zagajnik, w którym Czesi uprawiali nielegalnie konopie znajdował się na samym pasie granicznym.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili blisko 40 krzewów tej rośliny, z czego 19 było już wcześniej wyciętych. Wysokość znajdujących się w zagajniku roślin sięgała od 1,5 do 3 metrów.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mieszkańcom Opavy zarzutów uprawy narkotyków. 25 i 26-latek muszą liczyć się teraz z karą 3 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Film Zatrzymani za uprawę konopi

Opis filmu: CBŚ, narkotyki, konopie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za uprawę konopi (format flv - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony