Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo

Data publikacji 28.10.2013

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o to, że w czerwcu br. zamordował swojego znajomego. Dla zatarcia śladów zabójca podpalił mieszkanie. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Policjanci komisariatu Poznań Północ zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Podejrzewają go, że w czerwcu br. zamordował swojego znajomego i okradł go. Dla zatarcia śladów podpalił mieszkanie. W środę został zatrzymany. W czwartek prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywocia.

Do zabójstwa doszło w połowie czerwca. Wówczas straż pożarna została wezwana do pożaru mieszkania na Piątkowie. Po ugaszeniu ognia okazało się, że w lokalu znajdują się ludzkie zwłoki. Ekspertyza biegłego w zakresie pożarnictwa wykazała, że pożar powstał na skutek podpalenia. Sekcja zwłok przyniosła równie zaskakującą informację: mężczyzna, którego ciało znaleziono w mieszkaniu zmarł na skutek uduszenia przez powieszenie. Chodziło zatem o zabójstwo.

Sprawa od samego początku była niezwykle trudna. Ogień skutecznie zniszczył mieszkanie. Śledczy nie dali jednak za wygraną. Mozolnie badali każdy najdrobniejszy ślad i każdą poszlakę. W trakcie śledztwa okazało się, że było to zabójstwo na tle rabunkowym. Z mieszkania ofiary zniknął telefon komórkowy, odtwarzacz DVD, kosmetyki, trochę rzeczy osobistych. Ostatecznie w środę policjanci komisariatu Poznań Północ zatrzymali 33-latka. To mieszkaniec stolicy Wielkopolski. Został przewieziony do prokuratury, gdzie przez kilka godzin składał wyjaśnienia. Jak się okazało, udusił znajomego, okradł go, a następnie podpalił mieszkanie licząc na to, że ogień zniszczy wszelkie ślady. Nie ma jednak zbrodni doskonałej.

W piątek na wniosek policji prokurator wniósł do sądu o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące. Podejrzany może spędzić za kratkami resztę swojego życia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące

Opis filmu: zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące (format flv - rozmiar 5.61 MB)

Powrót na górę strony