Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł złodziej rowerów i przedmiotów kolekcjonerskich

Data publikacji 28.10.2013

Kradzież ośmiu rowerów, srebrnych monet i kolekcji znaczków pocztowych, a także uszkodzenie mienia ma na swoim koncie zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum 62-letni mężczyzna. Przestępczym działaniem spowodował straty sięgające kwoty 8900 złotych. Wszystkie skradzione przez mężczyznę rowery oraz przedmioty kolekcjonerskie zostały przez policjantów odzyskane i zwrócone właścicielom. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przebywający na terenie Tarnowa 62-latek, bez stałego miejsca zameldowania, wypatrywał pozostawionych przez właścicieli na noc jednośladów. Za jego sprawą, w kilkanaście dni z klatek schodowych bloków przy ul. Lwowskiej, Parkowej, Asnyka i Marynarki Wojennej zniknęło osiem rowerów o łącznej wartości 4600 złotych. Sprawca pozbywał się zabezpieczeń mocujących rower do podłoża i spokojnie wyprowadzał rower z bloku. Jeden z rowerów ukradł sprzed domu, gdy jego właściciel wrócił zaledwie na chwilę do domu zabrać jakieś rzeczy. Mężczyzna został już „rozliczony” przez policjantów z tych kradzieży. Dodatkowo 62 latek odpowie także za to, że wyprowadzając się z wynajmowanego pokoju okradł właściciela mieszkania, zabierając ze sobą warte ponad 2 tysiące złotych srebrne monety i klasery pełne znaczków pocztowych. Zniszczył również drzwi wejściowe do mieszkania swojej znajomej, które pomalował farbą przez co naraził ją na straty przekraczające kwotę 2000 złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony