Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli lewy sprzęt diagnostyczny

Data publikacji 28.10.2013

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z KWP w Katowicach namierzyli w jednym z zakładów elektromechaniki pojazdowej na terenie Dąbrowy Górniczej nielegalne oprogramowanie i sprzęt do diagnostyki pojazdów. Dąbrowscy stróże prawa zabezpieczyli programy komputerowe z urządzeniami i wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odkryli w jednym z zakładów elektromechaniki pojazdowej w Dąbrowie Górniczej nielegalnie użytkowany sprzęt i oprogramowanie diagnostyczne. Programy, komputery oraz interfejsy diagnostyczne, stosowane przez elektroników samochodowych do wykrywania usterek i diagnostyki układów elektronicznych pojazdów oceniono na 40 tysięcy złotych.

Śledczy z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli urządzenia i oprogramowanie i prowadzą teraz w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Winni popełnienia przestępstwa, jakim jest czerpanie korzyści majątkowych bez zgody z cudzego programu komputerowego, muszą liczyć się z karą nawet 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Przejęli lewy sprzęt diagnostyczny

Opis filmu: przestępczość gospodarcza


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przejęli lewy sprzęt diagnostyczny (format flv - rozmiar 3.23 MB)

Powrót na górę strony