Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka pozostawiła roczne dziecko przy ruchliwej drodze

Data publikacji 28.10.2013

W ubiegły weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o małym dziecku pozostawionym bez opieki przy ruchliwej drodze. W to miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Okazało się, że matka dziewczynki zamiast opiekować się swoim dzieckiem, piła alkohol ze znajomymi. Porzuconą roczną dziewczynkę policjanci przekazali do pogotowia opiekuńczego. Jej matce może grozić teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

W ubiegłą sobotę około 17-tej dyżurny Komisariatu Policji w Żukowie odebrał telefon z informacją o tym, że przed jednym ze sklepów, przy ruchliwej drodze, jest pozostawione małe dziecko. Około roczna dziewczynka miała wchodzić sama na jezdnię. Na szczęście do przyjazdu funkcjonariuszy dzieckiem zaopiekowała się zgłaszająca. Po dotarciu na miejsce, policjanci zaczęli szukać opiekuna dziewczynki. Po chwili mundurowi odnaleźli w pobliskich krzakach jej matkę. 38-letnia kobieta była kompletnie pijana i dalej piła alkohol w towarzystwie dwóch znajomych. Po sprawdzeniu okazało się, że ma ona prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a dziecko zostało odwiezione do pogotowia opiekuńczego.

Sprawą 38-latki zajmie się sąd, który szczegółowo przyjrzy się tej sprawie. Kobiecie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony