Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekł z Polski, by pojawić się w szwedzkich mediach

Data publikacji 29.10.2013

Piotr Ż. miał na swoim koncie pobicie, handel narkotykami i rabunek. Aby uniknąć kary, uciekł z Polski i ukrył się w Szwecji. Tam związał się z gwiazdą szwedzkiego szołbiznesu i sam wystawił się na celownik mediów oraz policji. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za przestępstwa popełnione w naszym kraju.

28-letni Piotr Ż. miał bardzo bogatą kartotekę: pobicie, handel narkotykami, rabunek. Zapewne doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że kara go nie minie i że policjanci prowadzący jego sprawę depczą mu po piętach. Dlatego zdecydował się uciec z kraju i poszukać schronienia gdzieś indziej. Mylił się myśląc, że jego sprawa poszukiwawcza została zakończona. Wręcz odwrotnie, funkcjonariusze prowadzący dochodzenie ustalili, że Piotr Ż. uciekł z kraju i dalsze czynności w sprawie szły właśnie w kierunku ustalenia, gdzie dokładnie przebywa. Dlatego też do sprawy włączyli się policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP.

Nowy trop pojawił się w momencie kiedy 28-letni Piotr Ż. zaczął pojawiać się w szwedzkich mediach. Jak się okazało, mężczyzna związał się z gwiazdą skandynawskiego szołbiznesu. Między parą dochodziło do częstych kłótni, ze względu na porywczy charakter Piotra Ż. Przez tą całą sytuację znalazł się w zainteresowaniu mediów a także szwedzkiej policji. 28-latek przestał już być anonimowy, a poszukiwacze z KGP mieli go jak na widelcu. Funkcjonariusze ze Szwecji otrzymali od polskich kolegów komplet dokumentów, w skład których wchodziły trzy listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania. Innego rozwiązania być nie mogło, mężczyzna został zatrzymany i teraz stanie przed polskim sądem.

kj

Powrót na górę strony