Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 29.10.2013

Małopolscy policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe. Odzyskali też samochody oraz wiele części i akcesoriów z różnych pojazdów. Zatrzymane zostały trzy osoby związane z procederem przetrzymywania kradzionych rzeczy – dwóch mężczyzn i kobieta. Wszystkim przedstawione zostały zarzuty.

Jedno z miejsc, gdzie trafiały skradzione wcześniej samochody i gdzie demontowano je na części,  zostało namierzone przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie niedługo po tym, jak z terenu Krakowa skradzione zostały trzy pojazdy. Złodzieje włamali się do samochodów zaparkowanych na osiedlowych podziemnych parkingach i  garażach – za każdym razem działali nocą.

Policjanci podejrzewali, że za kradzieżami stoi ta sama grupa – szybko podjęte przez funkcjonariuszy działania, analiza prowadzonych spraw i prawdopodobnych tras ucieczki  pozwoliły wytypować miejsce, gdzie mogły trafić skradzione auta. Trop prowadził do jednej z miejscowości w sąsiednim województwie.

W dziupli ukrytej w budynku gospodarczym funkcjonariusze odnaleźli skradzione samochody oraz części i akcesoria z co najmniej kilkudziesięciu pojazdów, które zostały już rozmontowane na części.

Zatrzymane zostały trzy osoby związane z procederem przetrzymywania kradzionych rzeczy –  dwóch mężczyzn i kobieta w wieku od 22 do 23 lat. Wszystkim przedstawione zostały zarzuty.

Kolejna dziupla odkryta została na Podhalu – w pomieszczeniach garażu policjanci odnaleźli części samochodowe z różnych pojazdów. Funkcjonariusze ustalają, ile pojazdów mogło zostać tam zdemontowanych.

(KWP w Krakowie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.45 MB)

Powrót na górę strony