Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 29.10.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy roślinnego suszu, a na poczet przyszłych kar 50 tys. złotych. 31-letni Łukasz C. już usłyszał w prokuraturze zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach trudniących się tym procederem. Tym razem ich działania operacyjne doprowadziły do 31-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że może on przewozić większą ilość marihuany. Jeszcze tego samego dnia ich praca przyniosła efekty. W rejonie jednego z osiedli zatrzymali Łukasza C. Mężczyzna miał przy sobie dwie torby z roślinnym suszem. W jego samochodzie kryminalni odkryli kolejny pakunek z podobną substancją.

Policjanci pojawili się także w miejscu zamieszkania 31-latka. Tam zabezpieczyli 17 telefonów komórkowych oraz ponad 50 tys. złotych. Pieniądze te trafiły na poczet przyszłych kar. Znaleziony przez kryminalnych roślinny susz to ponad 2 kilogramy środków odurzających, które zostały przesłane do dalszych badań.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony