Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawali policjantów i wpadli

Data publikacji 29.10.2013

Najpierw udawali dilerów, później policjantów, następnie grozili nożem, a na koniec zostali zatrzymani już przez prawdziwych kryminalnych. Policjanci do sprawy zatrzymali już trzy osoby i odzyskali skradzione mienie.

O sprawie policjanci ostrołęckiej komendy zostali powiadomieni w weekend. Według wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynikało, że do dwóch mężczyzn, w jednej z miejscowych dyskotek, podeszli dilerzy narkotyków. Zaproponowali im sprzedaż marihuany. Wszyscy udali się na pobliskie osiedle. Do transakcji jednak nie doszło. Jeden z kupujących został za to uderzony pięścią w twarz. Sprawcy, grożąc nożem, kazali im sie położyć na ziemi, a następnie zabrali ich telefony komórkowe.  Napastnicy dodali na koniec, że są policjantami i odeszli.

Policjanci od razu zaczęli pracować nad rozwiązaniem sprawy. Wczoraj, na jednym z osiedli w Ostrołęce, tym razem już prawdziwi kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych. Obaj trafili do policyjnego aresztu. To jednak nie koniec, dzisiaj zatrzymali trzecią osobę. Wśród zatrzymanych są podejrzani o rozbój oraz paserstwo. Policjanci odzyskali dwa zrabowane telefony. Zabezpieczono także nóż, który był wykorzystany podczas rozboju.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony