Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walka z przestępczością samochodową

Data publikacji 29.10.2013

W ostatnich dniach śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw związanych z kradzieżami samochodów zatrzymali kilku sprawców kradzieży, bądź usiłowania kradzieży aut. Z uwagi na zbliżający się czas Wszystkich Świętych i związane z nim wyjazdy i odwiedziny bliskich, apelujemy o zachowanie ostrożności.

W Rudzie Śląskiej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lat, podejrzanych o legalizację kradzionego samochodu audi Q7 poprzez sfałszowanie dokumentów i wprowadzenie w błąd urzędnika wydziału komunikacji przy rejestracji tego pojazdu. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W Tychach policyjni wywiadowcy zatrzymali również dwóch mężczyzn (29 i 30 lat, mieszkańców Gliwic i Opolszczyzny), którzy nocą na osiedlowym parkingu po kolei „sprawdzali” staranność zamknięcia stojących tam samochodów. Stróże prawa odkryli przy zatrzymanych sprzęt do wyłamywania zamków i awaryjnego rozruchu silników.

W Gliwicach, dzięki szybkiej informacji od mieszkańców, mundurowi zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść audi A4. Sprawca dodatkowo groził właścicielowi samochodu, a przybyłym na miejsce funkcjonariuszom oferował 50 tysięcy złotych łapówki w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany, a policjanci sprawdzają, czy nie ma na koncie więcej kradzieży samochodów.

Ze względu na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych i związane z nim wyjazdy i odwiedziny bliskich apelujemy, by pozostawiając samochody na parkingach, sprawdzać dokładnie, czy są zamknięte. W przypadku dodatkowych zabezpieczeń sprawdzajmy, czy zostały one prawidłowo aktywowane. Nie pozostawiajmy w autach w widocznych miejscach cennych przedmiotów, bagaży, futerałów do laptopów, sprzętu foto/wideo itp.

Kluczyki i dokumenty samochodu lepiej chować do kieszeni znajdujących się blisko ciała, niż w okryciach zewnętrznych (płaszcze, kurtki) – zapobiegnie to możliwości kradzieży kluczyków, a przez to – również naszego środka transportu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony