Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa zatrzymany w pościgu

Data publikacji 29.10.2013

Słubiccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zatankował paliwo na jednej z słubickich stacji benzynowych i odjechał, nie płacąc za nie. Sprawca kradzieży, chcąc uniknąć kontroli drogowej, uciekał przed policjantami, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego.

W poniedziałek (28.10), kilka minut przed godziną 12, słubiccy policjanci otrzymali przekazany przez dyżurnego  komunikat o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Słubicach. Z informacji wynikało, że paliwo na kwotę prawie 1200 złotych ukradł mężczyzna, poruszający się czarnym bmw.

Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zauważyli wymienione auto. Zgodnie z procedurą starali się zatrzymać je do kontroli. Kierowca nie zareagował na polecenia policjantów i zaczął uciekać. Prowadzący BMW zjechał z drogi krajowej nr 29 i kontynuował ucieczkę autostradą A2. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekając przed radiowozem, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jechał z dużą prędkością i zajeżdżał drogę mijanym pojazdom. W trakcie szaleńczej jazdy kierowca BMW uderzył w radiowóz policyjny. Na szczęście jadący nim funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Słubiccy policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego skradzione paliwo zatankował do baku oraz czterech kanistrów, które przewoził w bagażniku. Jak potwierdzono, zatrzymany kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznymi kategorii ABCDTE. Podczas dalszych czynności ustalono, że tablice rejestracyjne przymocowane do zatrzymanego samochodu zostały skradzione na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia  i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony