Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włącz myślenie – nie zabijaj! - akcja chełmskiej Policji

Data publikacji 29.10.2013

Włącz myślenie – nie zabijaj! To hasło akcji zorganizowanej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Jej celem jest zwrócenie uwagi osób kierujących pojazdami na tragiczne skutki zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Tegoroczne statystyki pokazują, że na drogach powiatu chełmskiego doszło do kilkunastu wypadków drogowych, w których zginęło aż 27 osób. W związku z akcją w minioną niedzielę podczas mszy we wszystkich parafiach powiatu chełmskiego odczytany został też apel do kierowców.

Akcja będzie trwała trzy dni. Rozpoczęła się dzisiaj o godz. 14.30 i będzie prowadzona jednocześnie w kilku miejscach na terenie Chełma. W tym czasie w rejonie rond oraz skrzyżowań będzie można zobaczyć pojazdy służb ratunkowych, które uczestniczą w akcjach na miejscach zdarzeń drogowych.

Wyłożone zostaną też czarne worki foliowe sugerujące śmiertelne ofiary wypadków drogowych, obok których będzie gromadziła się młodzież z zapalonymi zniczami. Te sugestywne działania obrazujące tragiczne skutki wypadków mają na celu zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczną jazdę. Jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem innych uczestników ruchu drogowego. Statystyki pokazują, że w bieżącym roku na terenie powiatu chełmskiego doszło do kilkunastu wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku których śmierć poniosło 27 osób. W związku z tą akcją w minioną niedzielę podczas wszystkich mszy w parafiach powiatu chełmskiego odczytany został apel do kierowców, którego ideą było zwrócenie uwagi na bezpieczną jazdę.

Współorganizatorem tej akcji jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Stacja Ratownictwa Medycznego oraz Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.51 MB)

Powrót na górę strony