Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa wytwórnia pirackich płyt zlikwidowana

Data publikacji 30.10.2013

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie osoby podejrzewane o nielegalną produkcję płyt. Suma strat producentów oszacowana została na kwotę prawie 200 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podejrzewali, że procederem handlu nielegalnym oprogramowaniem może trudnić się dwóch mężczyzn mieszkających w Krakowie. Podejrzenia potwierdziły się, kiedy funkcjonariusze pojawili się w okolicach giełdy RTV -  tam rozpoznali 30-latka i jego 36-letniego wspólnika, którzy ze spakowanymi już płytami oferowanymi wcześniej do sprzedaży zmierzali w stronę przystanku autobusowego.

Obydwaj zostali zatrzymani, policjanci zarekwirowali także pirackie płyty DVD, jakie mężczyźni przy sobie posiadali –  ponad 800 sztuk. W trakcie przeszukań przeprowadzonych w miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci odnaleźli kolejne płyty CD, DVD i Blue Ray (łącznie ponad 3100 sztuk) głównie z muzyką koncertową, jak też linię produkcyjną „pirackich” płyt w mieszkaniu: kilka komputerowych jednostek centralnych wraz z szeregowo podłączonymi stanowiskami nagrywającymi.

Jak wstępnie oszacowano, wartość strat poniesionych przez producentów to ponad 200 tysięcy złotych.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Domowa wytwórnia pirackich płyt zlikwidowana

Opis filmu: przestępczość gospodarcza, płyty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Domowa wytwórnia pirackich płyt zlikwidowana (format flv - rozmiar 2.95 MB)

Powrót na górę strony