Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który groził atrapą broni i detonacją ładunków wybuchowych

Data publikacji 30.10.2013

Na trzy miesiące został aresztowany 28-letni legniczanin, który w trakcie policyjnej interwencji wyszedł do policjantów w kominiarce z atrapą broni długiej w rękach i groził detonacją ładunku wybuchowego. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze wezwani zostali na interwencję w związku z wybitą szybą w samochodzie. Kiedy przyjechali na miejsce z klatki schodowej pobliskiego budynku wyszedł mężczyzna trzymający przedmiot przypominający długą broń i groził policjantom jej użyciem. Mężczyzna miał na sobie kominiarkę. Następnie kilkakrotnie pokazywał się w drzwiach klatki schodowej, aż w końcu wyszedł z nożem i przedmiotem, który miał być ładunkiem wybuchowym. Groził detonacją tego ładunku.

Policjanci po oddaniu strzałów ostrzegawczych obezwładnili i zatrzymali 28-latka. Usłyszał on zarzuty groźby karalnej, uszkodzenia mienia oraz grożenia interweniującym policjantom. We wtorek sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony