Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania do mieszkań

Data publikacji 30.10.2013

Dzięki ochockim policjantom zwalczającym przestępczość przeciwko mieniu za kratki trafili dwaj mężczyźni, którzy włamywali się do mieszkań na terenie Warszawy. 30-letni Alan G. i 45-letni Zbigniew M. usłyszeli już po 7 zarzutów za popełnione przestępstwa, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Ochoty doszło do kilku włamań do mieszkań. Sprawcy wchodzili głównie przez drzwi balkonowe na parterze, a potem kradli cenne przedmioty. Ich łupem padły między innymi laptopy i biżuteria. W wyniku pracy operacyjnej policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że w jedno z włamań mogą być zamieszani 30-letni Alan G. i 45-letni Zbigniew M. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn w miejscu ich zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali telefon komórkowy pochodzący z tego włamania. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do kilku innych włamań do mieszkań, do których doszło na terenie Warszawy.

Śledczy przedstawili 30 i 45-latkowi 4 zarzuty za kradzież i 3 zarzuty za włamanie. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestęstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony