Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38-latek wypchnął konkubinę przez okno

Data publikacji 30.10.2013

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez częstochowskich policjantów 38-latek, który wypchnął przez okno 29-letnią konkubinę. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała. Na wniosek śledczych, decyzją częstochowskiego sądu, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

W ubiegłą niedzielę, około 2:30 na ulicy Krakowskiej w Częstochowie, przypadkowi przechodnie zauważyli leżącą na chodniku nagą kobietę. Powiadomione pogotowie zabrało 29-letnią częstochowiankę do szpitala. Stwierdzono u niej poważne obrażenia ciała. W tym samym czasie, powiadomieni również o zdarzeniu policjanci z komisariatu IV ustalili, że kobietę wypchnął z okna mieszkania na II piętrze, przebywający tam nadal konkubent częstochowianki.

Policjanci zatrzymali pijanego 38-letniego Cezarego B. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wstępne ustalenia śledczych potwierdziły napad na kobietę. Wcześniej razem pili oni alkohol. Z bliżej nieznanych powodów mężczyzna stał się bardzo agresywny i rzucając w nią nożami, groził konkubinie śmiercią. Uciekająca przed próbującym ją dusić napastnikiem 29-letnia częstochowianka, została wypchnięta z okna. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywotni pobyt za kratami. Na wniosek śledczych, wczoraj częstochowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony