Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planował zdetonować butlę z gazem

Data publikacji 30.10.2013

Szybka informacja i natychmiastowe działanie częstochowskich policjantów uratowały życie 34-letniego mieszkańca powiatu staszowskiego. Wczoraj wieczorem w wynajętym domu, odkręcając zawór w butli z gazem, usiłował on popełnić samobójstwo. Mężczyznę przekazano pod opiekę lekarzy.

Wczoraj po 17.00 z częstochowskimi policjantami skontaktowała się kobieta, która odczytała na komunikatorze internetowym informację od nieznanego jej mężczyzny. Wynikało z niej, że zamierza on się zabić. Zaniepokojona poinformowała, że internauta najprawdopodobniej planuje zdetonować butlę z gazem.

Ta informacja natychmiast została przekazana policjantom, którzy sprawdzili, gdzie w Częstochowie może znajdować się mieszkaniec powiatu staszowskiego. Szybkie działanie częstochowskich policjantów pozwoliło na ustalenie, że mężczyzna wynajął dom na ulicy Lakowej. Patrol policji, który pierwszy przyjechał na miejsce potwierdził, że w okolicy domu wyraźnie wyczuwalna jest woń gazu. Kilka jednostek straży pożarnej i mundurowi weszli do środka. Okazało się, że przy mężczyźnie w pokoju znajduje się wymontowana i odkręcona butla gazowa. 34-latek, najprawdopodobniej z powodu zawodu miłosnego, postanowił w taki właśnie sposób pozbawić się życia.

Zatrzymany przez policjantów desperat został przewieziony do szpitala. Śledczy ustalają teraz, czy mężczyzna swoim zachowaniem nie naraził również innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony