Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za korupcję przy pozyskiwaniu robót remontowych

Data publikacji 30.10.2013

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w celu pozyskania robót remontowych zlecanych przez spółkę sanatoriów dolnośląskich korumpował jej kierownictwo wręczając korzyść majątkową w wysokości blisko 100 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych. Do chwili obecnej w tej sprawie zatrzymanych zostało już 8 osób.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 56-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Jak ustalili policjanci, zatrzymany w celu pozyskania robót remontowych zlecanych przez spółkę sanatoriów dolnośląskich korumpował jej kierownictwo wręczając korzyść majątkową w postaci pieniędzy w kwocie blisko 100 tysięcy złotych Mężczyzna ten usłyszał zarzuty korupcji oraz fałszowania dokumentów. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych. Do chwili obecnej policjanci w tej sprawie zatrzymali już 8 osób.

Górny wymiar kary jaki ciąży na osobie popełniającej tego typu przestępstwa to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony