Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wprowadzić do obrotu blisko 3 kg narkotyków

Data publikacji 30.10.2013

Elbląscy kryminalni zatrzymali 48-letniego mężczyznę, u którego w domu zabezpieczyli ponad 2,5 kg amfetaminy i 330 gramów marihuany. Jarosław T. decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zatrzymanie Jarosława T. miało miejsce w minioną środę w miejscowości Kwitajny na terenie gminy Pasłęk. Około godziny 8.00 policjanci weszli na teren posesji, zatrzymali tam 48-latka i zabezpieczyli narkotyki. W domu, który zajmował mężczyzna oraz w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 2,5 kg amfetaminy i 330 gramów marihuany przeznaczonej na handel. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to blisko 100 tys. złotych. Jarosław T. złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna nie działał sam. W tej sprawie mogą być kolejne zatrzymania.

48-latek nie był wcześniej notowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony