Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w województwie warmińsko-mazurskim

Data publikacji 30.10.2013

Garnizon warmińsko-mazurskiej policji wzbogacił się o nowe radiowozy. Zakup możliwy był dzięki funduszom pochodzących z samorządów i budżetu policji. Nieoznakowane astry trafią do trzej jednostek: Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Komisariatu Policji w Morągu.

Na drogach województwa zobaczyć będzie można trzy nowe nieoznakowane radiowozy. Zakup możliwy był dzięki porozumieniom podpisanym przez przedstawicieli policji i samorządów. Pierwsze porozumienie zostało podpisane 15 marca 2013 r. przez Prezydenta Elbląga oraz Komendanta Miejskiego Policji, drugie 19 marca 2013 r. przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji, natomiast ostatnie 30 sierpnia 2013 r. przez Burmistrza Morąga i Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie.

12 września br. ogłoszono przetarg na zakup nowych aut, do którego przystąpiły dwie firmy. Najlepszą ofertę złożyła firma z Zamościa i to z nią 27 września podpisano umowę na dostarczenie samochodów. Wartość jednego auta to 61 790 zł. Środki na zakup pochodzą od samorządów i z budżetu policji.

Specyfikacja samochodów:

Opel Astra IV sedan o poj. 1600 cm3 i mocy 115KM. Autem będzie mogło podróżować 5 osób. Samochód wyposażony jest w systemy ABS, EBD, ESP; klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, wspomaganie oraz regulacje kierownicy w dwóch płaszczyznach, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz kurtyny boczne, centralny zamek z pilotem, radioodtwarzacz CD oraz halogeny.

Astra wyposażona jest w wymagane przepisami wyposażenie, m.in. gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy oraz w kamizelkę odblaskową, apteczkę, nóż do przecinania pasów, podstawowe narzędzia. Ze względu na to, że są to auta wersji policyjnej wyposażone zostały w sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie oraz sygnały świetlne.

Auta po zarejestrowaniu trafią do Olsztyna, Elbląga i Morąga. Komendanci tych jednostek zadecydują o ich przeznaczeniu.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony