Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta i mężczyzna podejrzani o rozbój

Data publikacji 30.10.2013

Niecałe dwie godziny od zgłoszenia rozboju policjanci zatrzymali podejrzane o ten czyn osoby. To 18-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Oboje są mieszkańcami powiatu opolskiego. Muszą się liczyć teraz z karą nawet 12 lat więzienia.

27 października przed północą, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na ulicy Strzeleckiej.  Jak ustalili funkcjonariusze, poszkodowany w tym zdarzeniu mężczyzna umówił się na jednym z portali internetowych z młodą kobietą. Do spotkania doszło w Opolu. Następnie razem pojechali na ulicę Strzelecką. Tam do samochodu podszedł nieznany poszkodowanemu mężczyzna, wyszarpał go z auta i zadał kilka ciosów pięścią, zabierając telefon komórkowy oraz pieniądze. Następnie odjechał razem z kobietą.  Dyżurny przekazał rysopisy podejrzanych podległym patrolom.

Tuż po północy funkcjonariusze pełniący służbę w Niemodlinie zauważyli jadący samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Policjanci zatrzymali pojazd, którym poruszały się dwie osoby – 18-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Oboje odpowiadali rysopisom przekazanym przez dyżurnego z Opola w związku ze zgłoszonym rozbojem – zostali zatrzymani.  

Policjanci  odzyskali część skradzionego mienia. Jak się okazało, mężczyzna kierujący samochodem był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Zebrany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym osobom zarzutu rozboju. Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów.  
Wczoraj (29 października)  prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policji.

 (KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony