Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy Roku 2013

Data publikacji 30.10.2013

29 października 2013 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono eliminacje do finału VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Laureatami eliminacji wojewódzkich "Dzielnicowy Roku" są: asp. Robert Klima z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz sierż. sztab. Maciej Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Obaj będą reprezentować województwo małopolskie w finale zawodów, który przeprowadzony zostanie w Szkole Policji w Katowicach.

Podczas eliminacji wojewódzkich dzielnicowi rywalizowali w dwóch konkurencjach:
- teście wiedzy policyjnej,
- symulacji - przyjęcie interesanta.

Najlepszym dzielnicowym w konkurencji test wiedzy policyjnej został asp. Robert Klima z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, natomiast w konkurencji symulacja – przyjęcie interesanta sierż. sztab. Malwina Kurowska – Kisiel z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.

Największą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi wykazali się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

III  miejsce zajął asp. Piotr Ponikiewski – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, na II miejscu uplasował się sierż. sztab. Maciej Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a zwycięzcą zawodów został asp. Robert Klima z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Finalistom z trzech najlepszych miejsc w klasyfikacji generalnej Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Paweł Dzierżak wręczył puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony